AKTUALNOŚCI

SGS na Targach DREMA 2019

13.10.2019

W tegorocznych targach DREMA 2019 organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie udział wzięli przedstawiciele SGS Polska z branży CBE, którzy na stoisku SGS oraz w Strefie Wiedzy udzielali informacji w zakresie usług certyfikacyjnych w obszarze wyrobów drzewno-papierniczych oraz biomasy.

Tegoroczne targi odbywały się w dniach 10-13.09.2019 w Poznaniu.

Przedstawiciele branży CBE zaprezentowali cykl wykładów pod łącznym tytułem: „Zrównoważone wyroby drzewne – wymagania prawne i certyfikacja”. Swoją wiedzą, w ramach Strefy Wiedzy, dzielili się Sebastian Drzewiecki – Kierownik ds. Rozwoju Branży Leśnej i Przemysłu Drzewnego, który omówił kwestie certyfikacji łańcucha dostaw w przemyśle drzewno-papierniczym FSC® i PEFC™ oraz Ilona Olsztyńska – Kierownik ds. Rozwoju Produktów Certyfikowanych w Obszarach Regulowanych Prawnie, która przedstawiła obowiązki podmiotów wprowadzających drewno i produkty z drewna na rynek UE wynikające z EUTR oraz przybliżyła zagadnienia dotyczące drewna konstrukcyjnego jako wyrobu budowlanego, wymagań prawnych i procesu certyfikacji w tym zakresie.

Targi to świetna okazja do wymiany doświadczeń i spotkania wielu ciekawych osób. Strefa promocji drewna w ramach targów DREMA to miejsce do którego warto zaglądać co roku.